Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Automatická převodovka 01M
PříspěvekNapsal: 13.05.2015 21:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.05.2010

124

Dobrý den kolegové,

nejdříve bych se rád omluvil, protože sem dávám problém s aut. převodovkou s octavie a ne s VW, avšak mám za to, že zdejší odborníci budou mít s těmito převodovkami (jelikož se montovali i do golfu IV) větší zkušenosti než na nejakých skoda serverech.

Obracím se tedy na Vás s prosbou o radu. V rodině máme vozidlo octavia 1.8 (kod motoru agn), r.v. 1999, s čtyřstupňovou automatickou převodovkou 01M (kod ECS). Jedná se o to, že vozidlo má najeto cca 320 000 km, s tím, že vozidlo vlastníme posledních 40000 km a za celou dobu nebyl s převodovkou žádný problém. Až teď po ujetí cca 0,5 km vozidlo přestalo jet (docházelo ke zvyšování otáček motoru, ale auto nejelo), takže bylo jasné, že je něco s převodovkou. Takže jako první krok jsem vozidlo načetl diagnostikou, přičemž jediná závada, který byla uložena v paměti závad automatické převodovky byla "přemosťovací spojka - mechanická závada, sporadicky". Z této hlášky jsem tedy začal podezírat měnič momentů, i když vím,že přemosťovací spojka funguje jen v některých režim jízdy, takže si myslím, že by vozidlo i tak mělo jet. Takže jsem se pustil do dalšího diagnostikování a chtěl jsem změřit hladinu oleje v aut. převodovce (toto měření jsem prováděl během života již několikrát, takže správný postup dle dílenské příručky znám) a zjistil jsem k mému údivu, že po vymontování kontrolního šroubu vytéká olej z převodovky proudem namísto toho aby ukapával a nebo aby nekapal vůbec. Z tohoto zjištění tedy usuzuji, že je asi nefunkční čerpadlo oleje v převodovce. Barva oleje byla normální, nic spáleného nebylo cítit. Proto jsem se chtěl zeptat zdali jste se někdo setkal někdy s tím, že by u toho typu převodovky došlo k poruše olejového čerpadla? Popř. co by mohlo být příčinou výše popisované závady. Na závěr bych ještě dodal, že na zpátečku vozidlo tak nejak jede a co jsem koukal na netu, tak tenhle podobný problem melo vice lidí, ale nikde jsem nenasel včem je potíž.

Děkuji Cincila

Předmět příspěvku: Re: Automatická převodovka 01M
PříspěvekNapsal: 20.05.2015 18:48 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

21.06.2014

2065

Plzeň

Ahoj,
měl jsem stejný problém s automatem, jako ty. Stejný projev závady, co píšeš. Před tím vše fungovalo též dobře. A i na VAGu mi již předtím visela sporadická chyba "přemosťovací spojka - mechanická závada".
Dával jsem to na kompletní repasi (vč. hydroměniče). Pravděpodobně máš ten samý problém. Mimochodem 320tis jsou hodně slušné kilometry (zřejmě se někdo staral a i měnil olej).
Mě padla v 209tis. Mám teda převodovku FDE.

MKIV Cabrio 1.9 TDI TrendLine
MKV .:R32 BlueMotion

PříspěvekNapsal: 20.05.2015 19:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.05.2010

124

Děkuji Olaf87 za alespoň nějakou reakci :-) Nemohl by jsi zjistit včem byl konkrétně problém? Já bych to docela rád opravil sám. Děkuju :-)

PříspěvekNapsal: 20.05.2015 21:10 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

21.06.2014

2065

Plzeň

Hele problém byl v běžném opotřebení částí, které opotřebení podléhají :-) Tzn. lamely, hydroměnič, atd. Prostě to měla převodovka za sebou, s čímž se počítá. Výrobce udával tuším 140tis km životnosti.
Když tak můžeš mrknout sem: viewtopic.php?f=78&t=295091&start=195
stručně jsem tam popsal svůj příběh s automatickou převodovkou ;)

MKIV Cabrio 1.9 TDI TrendLine
MKV .:R32 BlueMotion

PříspěvekNapsal: 09.10.2019 18:22 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

09.10.2019

1

Mohu jen potvrdit, životnost této převodovky bude asi opravdu udávaných 140 tis. km.O svou O.I. Combi (r.v.1999) s motorem AEH 74kW jsem se opravdu staral, za mých ujetých 159 tis. km jsem 2x měnil olej, ne ale originál, ale syntetiku a filtr, vždy ještě přidával kondicionér, avšak v těch téměř 160 tis. km byl její konec. Byl mi pro opravu doporučen v Amondu Kladno servis A.T. Auto Service Hostivice (u nádraží). Byly vyměněny tyto díly: hydrodynamický měnič repasovaný,sada lamel,sada pístu, opravná sada těsnění,hydraulický rozvaděč repasovaný,hydraulický filtr,olej VW G 052 162 A2. S prací celkem 47.457 Kč. Což samozřejmě téměř 2x převyšuje cenu 20letého auta, ovšem mám přehled o jeho stavu. To jen pro ilustraci, jaké náklady lze očekávat. Na některé díly bylo nutné čekat, v servisu, který mohu opravdu doporučit byla Octavia cca 1 měsíc, mám nyní najeto po opravě cca 4 tis. km, auto ale běží lépe než když bylo nové. Všechny majitele vozů s převodovkou 01M zdraví Jirka Škoda (76)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]